Добруджа изхвърли Гонзо и компания от първенството за ветерани

Отборът на Добруджа отстрани Черно море след изпълнение на дузпи на 1/2-финалите в първенството по футбол за ветерани в зона “Североизточна България”. Двата отбора достигнаха до този етап на турнира, след като станаха областни шампиони. Срещата се игра на стадиона в Балчик, а на терена блесна цяла плеяда от легенди на двата клуба, оставили трайна следа в професионалния футбол на страната в близкото минало.

В редовното време мачът завърши наравно - 1:1, като попаденията бяха дело на старши треньорите на мъжките състави на двата отбора. През първата част Черно море поведе с гол на Георги Иванов. След почивката пък Добруджа заслужено достигна до изравняване. Много красив гол за “жълто-зелените” отбеляза Радослав Вардаров, пише “dobrichonline”.

Победителят бе определен след изпълнение на дузпи. При тях резултатът бе 4:2 за Добруджа. За добричлии се разписаха Веселин Живков, Радослав Вардaров, Светослав Кръстев и Филип Флоров. Вратарят на Добруджа Николай Николов спаси две дузпи - на Емил Луканов и Бойко Каменов, и така дори не се наложи изпълнението на пети удар от бялата точка.

Успехът класира клуба от стадион “Дружба” на финал в зона “Североизточна България”. Съперник там ще бъде победителят от мача между ветераните на Лудогорец (Разград) и Дунав (Русе).

Снимка: "VarnaUtre"