Локо (Дряново) направи равен с Янтра 1919 в Габрово

Тази неделя бе дербито в 10-ия кръг на "А" ОФГ на област Габрово. Пред около 200 души и силна дряновска подкрепа срещата се проведе на изкуствения терен на стадион "Христо Ботев" в Габрово.

След първия съдийски сигнал на главния рефер Георги Йорданов, Локо дадоха заявка за по-добрия отбор в мача. Още 5-ата минута Симеон Семов майсторски вкара за 1:0 и Локомотив поведе в резултата. Младата надежда на дряновци - Даниел Пройчев пропусна да удвои в 10-ата минута.  В 20-ата минута след колективна грешка в защита, габровци направиха 1:1.

Домакините се върнаха в мача от корнер и след вратарска грешка направиха резултата 2:1. Локо се отвори, и след контраатака на Янтра затвориха първото полувреме с гол на габровци за 3:1. След началото на второто полувреме отборът излезе мобилизиран и в разстояние на 20-минути с два бързи гола на Рачо Генков, Локо направи резултата 3:3.

До края на мача дряновци имаха три чисти положения, които пропуснаха Тихомир Трифонов, Мирослав Минчев и Рачо Генков. На мача присъства и спортният директор и член на УС на ФК Локомотив Станислав Генчев. Капитанът на Етър даде висока оценка и похвали отбора за мъжката игра. На полувремето, Тачо и старши треньорът Иван Шипкалиев направиха корекции в тактиката и отбора получи друг облик, което се видя в крайния резултат.

Адмирации от ръководството на клуба и градоначалника на Община Дряново. Достойно представяне, момчетата се раздадоха, играха много добре, спазиха тактиката и задачите, които бяха поставени и се поздравихме с равен в Габрово, заяви президентът на Локо Тодор Георгиев.