Отзивите на живо след волейболния мач на националите и дебюта на Бленджини

Метц изненада Тулуза

Новакът в Лига 1 Метц взе изненадваща победа при визитата си на Тулуза в мач от 13-ия кръг на френския шампионат и си тръгна с три точки след успех с 2:1. Ян Жуфър откри от дузпа в средата на първата част, а Жорж Манджек удови в началото на втората. В самия край на срещата Одсон Едуард намали за “виолетовите”, но това не бе достатъчно за нещо повече. Така Тулуза пропусна отлична възможност да се изкачи на четвърта позиция и остава на седмо място с актив от 19. Метц пък е 11-и със 17.

Нанси стигна до победа с 1:0 над Дижон с гол на Тобиас Бадила в 78-ата минута. Преди това гостите от Източна Франция бяха пропуснали дузпа. Нанси вече има 12 точки и е близо до излизане от опасната зона. Дижон пък е на 14-а позиция.

Бастия и Монпелие завършиха наравно 1:1. Елис Скири си отбеляза автогол, за да даде преднина на корсиканците, но през втората част Стив Муние изравни. Монпелие е 12-и с 15 точки, докато Бастия е 16-и с 12.