Берое приземи Рилски

Берое приземи надигналия глава отбор на Рилски спортист и победи носителите на Купата на България пред пълните трибуни в Стара Загора с 88:72. Така заралии прекъснаха инерцията, която самоковци набраха слде двете си последователни победи – срещу Спартак (Плевен) в НБЛ и срещу Сигал (Прищина) в евротурнирите. Успехът бе трети пореден и общо четвърти за възпитаниците на Любомир Минчев, които имат на сметката си и едно поражение, а Рилецо от своя страна е с мач повече и баланс от 4-2.

Старозагорският тим стигна до категоричната победа след значително по-добра игра от съперника си и постоянство от началото до края на първия двубой от шестия кръг в първенството ни. Берое поведе с 20:16 след една изиграна част, а до почивката вече имаше доста комфортен аванс, който бе изразен в точно 10 точки повече – 41:31.

В редиците на Рилски се забеляза импулс през третата част и гостите бавно и методично настигнаха съперника, за да свалят разликата до само две точки за 51:49, но „зелените“ финишираха частта силно за 63:52 след 30 минути. В оставащата десетка те не допуснаха този сценарий да се повтори и запазиха лидерската позиция, за да се стигне до заслужената им победа с 16 точки повече – 88:72.

Домакините отново показаха добър мерник от тройката с 11/29 срещу само 3/25 за гостуващия тим.

Тихомир Желев загатна за възможностите си с 20 точки за Берое, както и с 8 асистенции. Шейн Гибсън също вкара 20 точки, а Омари Гудул 17.

Йордан Бозов реализира 16 за Рилски, а Келвин Паркър и Ненад Делич – по 14.