Голяма драма с 20 дузпи между Левски и Септември за Купата на БФС (видео)

Отборът на Левски U18 се класира на четвъртфиналите за Купата на БФС след изключително драматичен сблъсък със Септември на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов". Първата среща двата тима завършиха 2:2, а след първото полувреме днес играчите на Димитър Телкийски водеха с комфортното 2:0. Попаденията реализираха Атанас Кабов и Станислав Иванов. Първият бе точен още в третата минута с удар от 20 метра, а младият голмайстор се възползва от грешка в защитата на гостите в 36-ата минута и вкара втори гол.

Талантите на Ивайло Василев се вдигнаха през втората част и още в 63-ата минута стигнаха до равенството. Първо Йордан Тодоров намали в 55-ата минута след груба грешка между защитата и вратаря в синьо, а малко по-късно в 63-ата минута Християн Бориславов си отбеляза нелеп автогол с глава. Централният бранител изпревари своя вратар, като прати топката в собствената си мрежа. Двубоят се изнерви и се наложи Димитър Буров да покаже девет жълти картона, а нови голове не паднаха и трябваше победителят да бъде излъчен след дузпи.

Двата тима си биха общо 20 дузпи, за да се излъчи победител. При първите 16 дузпи грешка нямаше, но след това последваха три поредни. Първо Иво Тодоров бе хипнотизиран от Петър Иванов. Герги Павлов пропусна отличен шанс да прати Левски напред, тъй като Владимир Владимиров парира неговия удар, но Петър Иванов показа отново класа и спаси изстрела на Борислав Вакадинов, след което Константин Иванов прати "сините" на четвъртфинал.

В другия ключов сблъсък днес Черно море елиминира ЦСКА-София след 2:0 във Варна и продължава напред с общ резултат 4:2. Лудогорец пък не остави шансове на Монтана - 5:0. Ботев (Пловдив), Дунав (Русе), Нефтохимик и Локомотив (Горна Оряховица) също продължиха напред.

Левски - Септември 2:2, 9:8 след дузпи;

1:0 Атанас Кабов (3)
2:0 Станислав Иванов (36)
2:1 Йордан Тодоров (55)
2:2 Християн Бориславов (63-автогол)