Венгер избегна загубата от Моуриньо след един точен удар на Арсенал (видео)

Манчестър Юнайтед изпусна победата срещу Арсенал в дербито от 12-ия кръг на Премиър лийг, след като двата отбора направиха реми - 1:1, на "Олд Трафорд". Домакините играха по-добре през по-голямата част от този двубой и поведоха с гол на Хуан Мата (68'). Лондончани обаче успяха да измъкнат точката с попадение на Оливие Жиру, който реализира минута преди края при първия и единствен точен удар на Арсенал.

Това бе 16 сблъсък между Жозе Моуриньо и Арсен Венгер, като французинът остава само с една победа в това съперничество. Арсенал е в серия от 17 мача без загуба във всички турнири.

Маркъс Рашфорд започна на върха на атаката на "червените дяволи". Антони Марсиал също беше титуляр, което означаваше, че Уейн Рууни бе оставен на скамейката за началото. Антонио Валенсия се завърна след контузия, докато Златан Ибрахимович пропусна двубоя заради наказание. Андер Ерера стартира вместо Маруан Фелаини в халфовата линия.

Алексис Санчес успя да се възстанови навреме и започна за Арсенал. Карл Дженкинсън замени контузения Ектор Белерин. Мохамед Елнени и Аарън Рамзи също бяха титуляри. Манчестър Юнайтед - Арсенал 0:0

Първата интересна ситуация бе още в петата минута, когато Хуан Мата изпълни добре пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата. Гостите отговориха светкавично. Изстрел на Монреал бе отклонен от Уолкот и стигна до Санчес, който засече на далечната греда, но не успя от няколко метра да насочи с глава топката във вратата на Де Хеа. Възможността бе стопроцентова.

Иначе до края на първото полувреме имаше две спорни ситуации. В 33-ата минута Матео Дармиан, който вече имаше жълт картон, закъсня и влезе лошо в краката на Дженкинсън. Андре Маринър обаче направи само устна забележка на италианеца. Две минути по-късно Валенсия падна в наказателното поле, след като Монреал бе поставил ръката си пред него, но сигнал не последва въпреки бурните претенции на Жозе Моуриньо за 11-метров наказателен удар.

Манчестър Юнайтед вдигна темпото в последните минути на първата част и на два пъти Петер Чех трябваше да се намесва решаващо след опасни удари на Мата и Марсиал.

Домакините започнаха по-активно и втората част. В 50-ата минута Рашфорд получи добра възможност да стреля, но Мустафи се хвърли и блокира удара му. Топката първо срещна слабините на бранителя, а след това рикошира и в ръката му, но този път претенциите за дузпа не бяха толкова сериозни.Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:1

В 69-ата минута логичното се случи. "Червените дяволи" изпълниха тъч дълбоко в половината на Арсенал, Погба изведе Ерера, който върна по земя от аутлинията към Мата. Испанецът стреля от 13-14 метра, пращайки топката в ъгъла - 1:0.

Рохо пропусна добра възможност да удвои, а минута преди края гостите изравниха с първия си точен удар в мача. Попадението бе изработено от две от резервите на Венгер днес. Окслайд-Чембърлейн проби много добре отдясно, преодоля Рашфорд и центрира към Жиру, който се извиси в наказателното поле и засече неспасяемо с глава за крайното 1:1.Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:1

Арсенал е на трето място във временното класиране с актив от 25 точки. Манчестър Юнайтед е шести, като "червените дяволи" имат 19 точки. Това бе трето поредно домакинско равенство на Юнайтед в Премиър лийг - нещо, което се случва за първи път от 1992 година.