Сънливо завръщане на Първа лига (видео)

Отборите на Черно море и Пирин (Благоевград) не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от 14-ия кръг на Първа лига и срещата завърши 0:0. Дебютният двубой от футболния ни елит след паузата за национални отбори не предложи голямо зрелище за публиката и двата тима не създадоха множество положения пред съперниковата врата. Все пак “моряците” трябва да съжаляват повече, че не спечелиха, тъй като имаха една сериозна възможност за гол, а и техен редовен гол бе отменен заради засада.

След скучно първо полувреме, в което властваше борбата в средата на терена, в началото на втората част Черно море стигна до най-чистото си положение за гол. След грешка в отбраната на Пирин Коконов получи топката отляво на наказателното и намери свободния Александър Цветков. Ударът на халфа от пет метра попадна в обсега на Красимир Костов, който изби.

В 65-ата минута дойде и най-спорното положение в мача. При едно изпълнение на пряк-свободен удар топката бе избита към младия Валентин Йосков, който я прати в наказателното поле, където попадна у Стефан Станчев, който я прати в мрежата, но страничният съдия вдигна флага за засада. Повторенията обаче показаха, че бранителят не беше в засада и голът трябваше да бъде зачетен. До края на мача "моряците" имаха още една малко по-опасна ситуация, която бе пропиляна от Марек Кузма.

По този начин Черно море остава на трета позиция в класирането с актив от 24 точки, докато “орлетата” са на десето място с 15.