Зарко приключи с Moto2 с оспорвана победа във Валенсия

Сезон 2016 в Moto2 приключи със стил. Спиращата дъха първа половина от състезанието ще бъде запомнена от Йоан Зарко, Франко Морбидели, Алекс Ринс и Том Люти, които попаднаха в оспорвана битка за първото място, а италианецът и световният шампион започнаха и агресивна игра, впоследствие спечелена от Зарко. Морбидели плати цената за нея – в последните обиколки гумите му бяха по-зле от тези на Люти и италианецът завърши трети. Четвърти и пети финишираха Сам Лоус и Алекс Ринс, но точките, които взе Ринс му гарантираха третото място в генералното класиране за сезон 2016 в Moto2 и Морбидели остана четвърти само на точка от топ 3.

Люти стартира по най-добрия начин, но Зарко го изпревари на завой намер 1 и тогава започна интересната част на състезанието. Въпреки че пистата "Рикардо Тормо" е тясна, това не попречи на четиримата пилоти да направят показно при изпреварванията във Валенсия.

Йонас Фолгер, за когото това също е последен сезон в Moto2 преди да направи първите си тестове в кралския клас другата седмица, завърши сезона на осма позиция.

Снимка: Ajo Motorsport