Мария Оряшкова с четвърта световна титла в спортното самбо

Мария Оряшкова успя по категоричен начин да завоюва четвъртата си световна титла при жените в категория до 80 кг. в спортното самбо. Родената в Панагюрище шампионка се класира на финала след две победи над кубинка и украинка, а в борбата за титлата се наложи и над представителката на Беларус Свиатлана Тимашенка. Българите завоюваха общо три медала общо от втория ден на Световното първенство по самбо в София - 1 златен, , 1 сребърен и 1 бронзов.
Мария Оряшкова стана световна шампионка по самбо за четвърти път
В бойното самбо Веселин Иванов не успя да спечели втора световна титла и остана със сребърния медал в кат. до 62 кг, след като загуби финалната среща по точки от руснака Рустам Талдиев.

Мартин Маринков спечели бронзов медал при най–тежките  категория над 100 кг след победа над Ейминатас Ваикасас от Латвия.
След очевидно и много грубо съдийско отсъждане Борислав Янаков беше лишен от бронзовия медал в категория до 57 кг спортно самбо. Отличието буквално бе подарено на арменеца Максим Манукян.
Така България вече е с актив от 1златен, 2 сребърни и 4 бронзови отличия преди последния ден на Световното първенство по самбо в София. Припомняме, че входът за зрителите, които искат да подкрепят българските самбисти в столичната зала "Арена Армеец" е свободен.