Авария или някой дръпна щепсела?

Националите на Чили обвиниха домакините от Колумбия в лъжа покрай двубоя между двата тима от световните квалификации през изминалата нощ. Двубоят в Баранкуийя, завършил 0:0, се игра при висока температура. При влизането си в съблекалнята на почивката футболистите на гостуващия тим установиха, че няма ток и климатикът не работи. Колумбийците се оправдаха с авария, но съперниците смятат, че всичко това е било нарочно.

Според чилийците това е било добре планиран акт, целящ да им попречи да се възстановяват в съблекалнята. Така гостите бяха принудени да стоят близо 15 минути на тъмно при температура от над 30 градуса.

"Това може да се случи само в Южна Америка. Добре е, че поне взехме точка", заяви след мача халфът на Чили Артуро Видал.