Валентин Бенишев ще спори за титлата на Световното по самбо в София

Валентин Бенишев е на финал в категория до 74 кг на Световното първенство по самбо, което се стартира днес в столичната зала "Арена Армеец". Бенишев ще спори за златото срещу руснака Ислам Мачкаев, който участва и има доовор с престижната бойна верига по ММА - UFC.
Първи ден от Световното първенство по самбо в София Първи ден от Световното първенство по самбо в София
За съжаление 5–кратният ни световен шампион Марко Косев загуби от руснака Велмурад Алкасов решаващия двубой за класиране на финала в категория до 57 кг. Така най-титулованият ни самбист не успя да спечели рекордна 6-а титла.
Първи ден от Световното първенство по самбо в София
И трите ни представителки при жените в спортното самбо отпадаха от надпреварата без да спечелят медал в своите категории. Най–добре се представи Цветелина Цветанова в кат. до 48 кг, която постигна 3 победи и 2 загуби, като отпадна от състезанието само на крачка от бронзовия медал.

Своето участие и в момента продължават тримата ни представители при мъжете в спортното самбо: Иван Стоев, Мартин Иванов и Борис Георгиев, както и в бойното самбо Камен Георгиев, който е на една победа от класиране на финал.

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на Световното първенство по самбо ТУК!!!