Берое надви Левски при юношите до 17 години

Юношите на Берое до 17 г. се наложиха с 2:0 при домакинството си на Левски (София) в мач от Елитната група до 17 г. Момчетата на Сидер Димитров бяха по-настоятелни и спечелиха заслужено, съобщава клубният сайт на старозагорци.

Първата част бе равностойна, но все пак гостите имаха повече удари към вратата на Берое. Чистите голови ситуации обаче бяха рядкост. След почивката домакините показаха по-добра игра и създадоха няколко положения за отбелязване на гол. В 61-ата минута Божидар Димитров намери Денислав Станчев на левия фланг. Той центрира остро в пеналта на гостите, където Калоян Петров засече топката с крак и я прати в мрежата на "сините" за 1:0. Двубоят бе решен в 75-ата минута на мача, когато Владислав Димитров стреля от дъгата на наказателното поле и удвои аванса на своя тим – 2:0 за Берое.

Така Берое U17 вече има в актива си 19 т. и се намира на 7-о място в класирането. В следващия кръг старозагорци гостуват на Спартак С94 в Пловдив. Срещата е насрочена за 14 ноември от 14 ч.

Снимка: beroe.bg