България ще участва на Световно първенство за жени до 23 години

Националният отбор по волейбол на България за жени до 23 години ще участва на Световното първенство през 2017 година, което ще се проведе от 10 до 17 септември в Словения.

Младите ни националки ще играят на Мондиала по специална покана на Международната федерация (FIVB) поради класирането си - третото място на световната квалификация във Върнячка Баня (Сърбия) през тази година. Нашите момичета заемат мястото на Италия, която се отказа от участие в турнира. От Българска федерация по волейбол потвърдиха поканата, като волейболистките ни вече официално са финалистки на Световното първенсво.

На световната квалификация в Сърбия отборът на България, воден от треньора Николай Иванов, остана на трето място в крайното класиране, след Турция и Италия като не успя да вземе квота за Мондиала. Тогава националките ни загубиха с 0:3 от Турция и 2:3 от Италия, като същевременно победиха домакините от Сърбия с 3:2, Хърватия с 3:0 и Полша с 3:0.