Олимпиакос разби ПАО в дербито, Иван Иванов гледа от пейката

Голямото дерби на гръцкия футбол между Олимпиакос и Панатинайкос завърши с убедителна победа на домакините с 3:0. Алберто Ботиа, Тарик Елиуноси и Идейе Браун отбелязаха головете за гранда от Пирея, който се откъсна със 7 точки пред "детелините" след 10-ия кръг. Иван Иванов беше групата на Панатинайкос, но така и не се появи в игра.

Резултата откри защитника Ботиа с глава в 21-ата минута. Той скочи най-високо в наказателното поле и направи безпомощен стража на ПАО Люк Стийл. Само пет минути по-късно Тарик Елионуси беше намерен на скорост и с едно докосване покачи на 2:0. В самия край на полувремето Идейе Браун съвсем уби интригата, а през втората част Кристиан Ледесма пропусна дузпа за Панатинайкос.

Загубата е втора за ПАО и тимът на Андреа Страмачони вече има само точка преднина пред Янина и Паниониос на второто място.

ОЛИМПИАКОС - ПАНАТИНАЙКОС 3:0
1:0 Ботиа (21)
2:0 Елионуси (26)
3:0 Браун (44)