Вижте какъв автогол си вкара този вратар! (видео)

Комичен автогол си отбеляза вратарят на Фортуна Ситард при загубата на тима си с 0:5 от домакините от Де Граафшап във втората по сила дивизия в Холандия в петък вечерта. При резултат 2:0 в 79-ата минута играч на Де Граафшап отправи удар към вратата на Фортуна, топката се удари в гредата, след което срещна крака на стража Леон тер Вийлен. Вратарят обаче не беше готов за такова развитие на нещата и по доста нелеп и смешен начин си отбеляза автогол, въпреки че упорито се опитваше да покаже, че топката не е преминала голлинията.

Тази година Леон тер Вийлен вече имаше един подобен гаф на терена. В мача на тима си с Телстар на 12 август (1:1) Тер Вийлен позволи на противников футболист да му отбележи по изключително нелеп начин попадение в третата минута на добавеното време и отборът на Фортуна изпусна победата… след като бе повел в резултата в 90-ата минута.