Модена удари Перуджа в дебрито на Италия! Атанасийевич се завърна в игра (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

В дербито на 7 кръг на Италия шампионът Азимут (Модена) спечели с 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 25:22) като гост на Сър Сейфти Конад (Перуджа) пред повече от 4000 зрители по трибуните на "Пала Еванджелисти".
Перуджа - Модена 1:3
Най-резултатен с 20 точки бе френският ас на Модена Ървин Нгапет (2 аса, 1 блокада, 59% ефективност в атака). С 19 точки остана сръбският му съотборник Неманя Петрич (56% ефективност в атака).
За домакините от Перуджа сръбският център Марко Подрасчанин бе над всички с 14 точки (3 блока, 79% ефективност в атака).
Звездата Иван Зайцев остана едва с 10 точки (31% ефективност в атака), а Аарън Ръсел записа 12 точки.

25 Перуджа - Модена 1:3

Най-вълнуващо за феновете в залата се оказа завръщането в игра на сръбския диагонал Александър Атанасийевич, който се появи в игра в 4-ия гейм и записа 2 точки.

Българският национал Велизар Чернокожев се появи за малко в игра във втората част.

Перуджа - Модена 1:3 СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) - АЗИМУТ (МОДЕНА) 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 22:25)