Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Григор продължава напред след един сет игра (видео)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Париж. Поставеният под №14 българин елиминира във втория кръг финалиста от Australian Open 2006 Маркос Багдатис с 6:3 и отказване на кипърския тенисист. Това бе седма победа за първата ни ракета срещу 31-годишния кипърец от осем мача между двамата. В третия кръг 25-годишният хасковлия ще се изправи срещу победителя от двубоя между световния №1 Новак Джокович (Сърбия) и Жил Мюлер (Люксембург), който нанесе поражение на Димитров миналата седмица в Базел.

Григор спечели откриващото си подаване в срещата на нула, но и Багдатис нямаше проблеми в първия гейм, в който сервираше, вземайки го на 15. Още във второто си подаване обаче Димитров бе притиснат до стената при 15:40. Последва двойна грешка на хасковлията и първият пробив в двубоя бе факт.

Първата ни ракета успя веднага да върне пробива, след като при 30:40 Багдатис изкара топката в аут с драйв-воле - 2:2. Димитров бе много концентриран и стабилен в следващия гейм, в който притежаваше началния удар и отново излезе напред в резултата - 3:2.

В шестия гейм Григор получи три поредни възможности за пробив при 0:40. При втория брейкпойнт Димитров пласира форхенд на линията, след който кипърецът изкара топката в аут и българинът реализира пробив. Последва лесен гейм за най-добрия ни тенисист и авансът му в резултата стана още по-сериозен - 5:2. Багдатис успя с доста усилия да се пребори за 3:5, но Григор сложи край на първия сет с гейм на нула.

След края на първия сет Багдатис показа, че няма да може да доиграе мача, явно заради някаква контузия, което означаваше, че срещата приключва след само един изигран сет. Така Григор си осигури мяста в следващата фаза след само 31 минути игра и е много възможно следващият му съперник да е борещият се за запазване на първото място в световната ранглиста Новак Джокович.