Марица с разгромно 0:3 срещу световния шампион Еджзаджъбашъ в ШЛ (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният първенец на България при жените Марица (Пловдив) допусна тежка загуба в Шампионската лига. Момчетата на Иван Петков бяха разгромени от двукратния световен клубен шампион - турския Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), с 0:3 (13:25, 13:25, 19:25) в първия мач от 2-ия кръг на най-силния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред около страхотните 3500 зрители в зала "Колодрума" в Града под тепетата.
Марица - Еджзаджъбашъ ВитрА 0:3
Срещата-реванш между двата тима е в събота (5 ноември) от 16,00 часа българско време в зала "Бурхан Фелек" в Истанбул.
Първият гейм на срещата започна равностойно до 3:3, след което турският тим поведе с 6:3 след два аса на капитанката Неслихан Демир и технично отиграване на сръбската разпределителка Мая Огниенович. Въпреки тайм-аута за Иван Петков, разликата нарасна до 8:4 за Еджзаджъбашъ. Преднината на световните шампионки продължи да расте до 13:7 след атака в аут на Габриела Цветанова и контра блок-аут на американката Джордън Ларсън-Бърбач. Втората техническа пауза пък дойде при 16:8 за Еджзаджъбашъ след успешна атака на Неслихан. Разликата стана 20:10 след атака през центъра на Рейчъл Адамс и нов ас на Неслихан, което накара Иван Петков да използва второто си прекъсване. В крайна сметка момичетата на италианския треньор Масимо Барболини спокойно взеха гейма с убедителното 25:13 след атака в аут на Силвана Чаушева и поведоха с 1:0.
В началото на втората част Еджзаджъбашъ бързо дръпна с 3:0 след атаки в аут на Радосвета Тенева и ас на Джордън Ларсън-Бърбач, което принуди Иван Петков да поиска прекъсване. Това не помогна особено и техническата пауза дойде при 8:4 за турския гранд след атака от краче на американката Рейчъл Адамс. Последваха атака в аут на Силвана Чаушева, две успешни контри на Ларсън-Бърбач и руската националка Татяна Кошельова от втора линия и блокада на бразилския секс-символ Таиса Менесеш и 12:4. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:8 за световните шампионки след нова атака на Кошельова. Разликата нарасна до 19:9, за да дойде края на гейма при 25:13 за турския гранд след технично пускане на Ларсън-Бърбач.
Третият гейм тръгна напълно равностойно до първото техническо прекъсване, което дойде при минимално предимство за Марица - 8:7 след блок-аут на Габи Цветанова. Последваха силна атака на Татяна Кошельова и ас на Таиса Менесеш и 9:8 за Еджзаджъбашъ. Маричанки успяха да си върнат предимството при 13:12 след ас на Силвана Чаушева, след което то нарасна до 16:13 след нова директна точка от сервис, този път на Мария Данчева, и страхотен блок на Виктория Григорова. Последваха няколко силни минути за Татяна Кошельова и обрат до 18:17 за световните шампионки. Разликата в полза на турския тим стана 21:18 след пореден ас на Неслихан Демир. В крайна сметка Еджзаджъбашъ спечели спокойно гейма с 25:19 след блокада на влязлата като резерва сръбска националка Тияна Бошкович, а с това и мача с 3:0.
Най-резултатна за Марица стана Габриела Цветанова с 12 точки (39% ефективност в атака). За тима на Еджзаджъбашъ Татяна Кошельова (1 блок, 63% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) и Неслихан Демир (4 аса и 42% ефективност в атака) реализираха 13 и 12 точки за победата.
МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) - ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) 0:3 (13:25, 13:25, 19:25)
МАРИЦА: Кристина Чешляр, Габриела Цветанова 12, Радосвета Тенева 8, Силвана Чаушева 5, Мария Данчева 3, Виктория Григорова 3 - Ивелина Монова-либеро (Йоанна Атанасова, Симона Димитрова 1, Жана Тодорова-либеро)
Старши-треньор: Иван Петков
ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ: Мая Огниенович 3, Неслихан Демир 12, Джордън Ларсън-Бърбач 8, Татяна Кошельова 13, Таиса Менесеш 8, Рейчъл Адамс 7 - Гюлден Кузубашиоолу-либеро (Нилай Йоздемир 1, Тияна Бошкович 4, Симге Себнем Акьоз)
Старши-треньор: Масимо Барболини.
СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача МАРИЦА - ЕДЖЗАШЪБАШЪ 0:3 - ТУК!!!