Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Здрави битки на старта на Висшата лига

През уикенда стартира сезонът във второто ниво на мъжкия волейбол у нас - Висшата лига. Както е известно, през тази година тази дивизия бе разделена на две групи на регионален принцип. Нека си припомним какво се случи след първите мачове.

В група А основният фаворит за изкачване в елита - тимът на Хебър (Пазарджик), започна с убедителна победа 3:0 (25:18, 25:18, 25:14) при домакинството си на ВК Град (Белоградчик). В този двубой играчите ан Хебър реализираха цели 11 аса, а с по 9 точки се отличиха Ивайло Иванов (1 ас и внушителните 89 % в нападение) и Петър Бъчваров (2 блокади, 58 % в атака).

Много сериозна битка имаше в друг мач от тази група, след като в Ихтиман домакините от Ботев надделяха с 3:1 (25:22, 28:26, 20:25, 28:26) над съимениците си от Ботев (Луковит).

В последния двубой от първи кръг воденият от Иван Генков и Борислав Кьосев тим на Звездец (Горна Малина) се наложи с категоричното 3:0 (25:10, 25:20, 25:19) над Изгрев (Ябланица), като домакините бяха умело водени от Велизар Кьосев.

През първия уикенд в група А отборът на Виктория Волей (Пловдив) почиваше.

Всички резултати, класирането и програмата в група А може да видиш ТУК

В другата група Б много зрелищен мач се получи в Севлиево, като местният Раковски-1964 надигра с 3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 15:25, 15:10) амбициозния новак Дея Спорт (Бургас). Домакините от Севлиево изоставаха първоначално в резултата, а след това направиха обрат, но трябваше да дочакат тайбрека, за да зарадват близо 300 зрители по трибуните на зала "Дан Колов".

В дербито на новаците Черноморец Бяла - 2008 (Бяла) спечели с 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) като гост на Попово 09 (Попово) в зала "Тодор Янев". Най-оспорван бе вторият гейм, в който домакините се бореха до последно, но в решителните мигове се получи объркване между реферите и длъжностните лица на съдийската маса. Краткото прекъсване се отрази в полза на гостите, които след това направиха 25:23 и поведоха с 2:0 гейма, а това се оказа и преломният момент в срещата.

Последният мач от тази група между Доростол (Силистра) и Дунав (Русе) бе отложен, като все още не е насрочена дата за провеждането на това дунавско дерби.