Сан Антонио не се предаде в Маями (видео)

Сан Антонио записа четвъртата си победа през новия сезон в НБА и все още няма загуба, а този успех дойде след трудно гостуване в Маями, което можеше и да не се развие по вкуса на Спърс. Отборът на Грег Попович спечели със 106:99, като междувременно профукаха преднина от 16 точки, но не се предадоха и се пребориха, за да запазят стопроцентовата си успеваемост.

Кауай Ленърд вкара общо 27 точки, а ако трябва те да бъдат погледнати отблизо изглеждат по следния начин - 14 от тях дойдоха в последните шест минути на мача във Флорида и именно той реализира последниет 12 точки в целия мач за гостите от Тексас. Междувремнно крилото направи 6 асистенции плюс 1 отнета топка и 1 чадър.

Пау Гасол изигра най-добрия си мач откакто е играч на Спърс - 20 точки, 11 борби, 3 асистенции и 2 чадъра, а Пати Милс бе перфектен в ролята на шести човек с 18 точки за 25 минути игрово време.

“Най-хубавата част от всичко е това, че не се предадохме. Играхме здраво и демонстрирахме характер далеч от вкъщи”, каза след мача Грег Попович.

Хасан Уайтсайд бе във вихъра си за домакините от Маями с 27 точки, 15 борби и 4 чадъра. Горан Драгич вкара 25 точки, а Джъстис Уинслоу 18, но това не спаси Хийт от второ домакинско поражение и така след три мача “горещите” са с актив 1-2.