Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

"Орлетата" не се дадоха, Малкия шивач бодна убийствен гол (видео)

Отборите на Пирин (Благоевград) и Верея изнесоха много приятен спектакъл в хладната понеделнишка вечер. Срещата на стадион "Христо Ботев" край Пирин планина завърши 1:1, като съставите на Стефан Генов и Александър Томаш изнесоха по едно силно полувреме. Попаденията бяха дело на Момчил Цветанов и Александър Башлиев. Така закономерно дойде и хиксът, макар че през втората част "орлетата" имаха основателни претенции за дузпа, която не бе свирена.

Още от самото начало на мача футболистите показаха, че на двамата вратари няма да им е скучно. В петата минута крилото на Пирин Даниел Младенов се оказа на добра позиция, но изстрелът му от движение не намери мрежата зад Иван Караджов. Последва отговорът на играчите на Томаш - Осман Балде, който нямаше ден, направи пропуска на кръга. Халфът от Гвинея се намери на метър пред празната врата, но невероятно би в аут. В 28-ата минута централният нападател на домакините Станислав Костов поиска дузпа от главния съдия Владимир Вълков, но не последва сигнал за такава. Бившият стрелец на ЦСКА претендираше, че е бил подсечен от стража Караджов.

В 35-ата минута дойде ред и на Амаду Сукуна да влезе в очерка за двубоя. Острието на Верея се опита да отбележи с акробатично изпълнение, с каквото преди години французинът Шарл-Едуар Коридон взриви класациите в Шампионската лига. Сукуна обаче нямаше късмет и не успя да намери целта. Пет минути по-късно той отново докосна гола, но Красимир Костов спаси опасния му шут. В 41-ата минута обаче Момчил Цветанов откри резултата. Малкия шивач вкара едно от попаденията на месеца, след като с воле от границата на наказателното поле препарира Костов.

Видимо гостите бяха по-добрият тим на терена, но това се промени осезаемо след почивката. Тогава Пирин взе инициативата. В 62-ата минута домакините имаха претенции за наказателен удар, какъвто обаче не бе даден от рефера. Станислав Костов "изяде" ритник в гърдите в наказателното поле на старозагорци, но това остана незабелязано за представителите на футболната Темида.

Изравняването дойде в 77-ата минута, когато десният бек на "орлетата" Александър Башлиев използва моментно задрямване на защитниците в пеналта на Верея и с точен изстрел в близкия ъгъл постави на колене Караджов. Вратарят от своя страна показа класата си в последните минути, когато вторият гол на благоевградчани висеше на косъм. Той обаче не допусна този косъм да се скъса. В 89-ата минута Тони Тасев пробва рефлекса на стража, а секунди по-късно същото стори резервата Владислав Златинов, чийто техничен шут бе отбит.

Верея можеше да открадне трите точки в сетния час, но Цветанов направи невероятен пропуск от голово положение. Бившият ас на ЦСКА получи пас на удобна позиция, но Краси Костов бе последна преграда. С това срещата, предложила много емоции и приличен футбол, приключи, а агитката на Пирин изпрати наставника на "орлетата" Стефан Генов с обиди и викове за оставка. И двата отбора продължават да търсят по-добро лице, борейки се за място в средата на таблицата.

Пирин - Верея 1:1