Равенство, тъчдаун №100 в Лондон и рекордна публика на „Уембли“

Пред рекордните в историята на мачовете от НФЛ в Лондон 84 488 зрители Вашингтон и Синсинати завършиха 27:27. За първи път мач от “NFL International Series” стигна продължение, в което кикърът на Вашингтон Дъстин Хопкинс пропусна фийлдгол от 34 ярда, а Хейл Мери пасът на Кърк Казънс (38 от 56 за 458 ярда) в последната секунда бе безнадеждно къс.

Столичани доминираха тотално през първото полувреме. „Червенокожите“ поеха началния удар и употребиха почти половината от времето на дебютната част преди Робърт Кели да открие резултата. Синсинати прекараха едва 10 минути на полето в атака преди почивката, но се оттеглиха с пасив от само три точки (7:10) след като спряха „гостите“ на четвърти даун-за-ярд дълбоко в половината си, а в последната секунда на полувремето Дъстин Хопкинс пропусна фийлдгол от 55 ярда.

Нещата се обърнаха за по-малко от десет минути след подновяването на играта. Тайлър Айфърт отбеляза първия си тъчдаун за сезона, Анди Долтън пробяга ярд за втория си по земя през 2016-а, а деШон Джаксън получи удар в главата и Вашингтон останаха без най-добрия си уайд рисийвър.

Вашингтон възстановиха аванса си в началото на четвъртата част чрез Джеймисън Краудър, отбелязал историческия тъчдаун №100 в Лондон, но пък само за 156 секунди Синсинати преодоляха цялата дължина на терена. Шут от 40 ярда на Дъстин Хопкинс 1:07 мин. преди края допълни историческия характер на мача.