Бранимир Грозданов и Равена с втора победа

Волейболният национал Бранимир Грозданов и новият му отбор Бундже (Равена) записаха едва втора победа от началото на сезона в италианската Суперлига. Грозданов и съотборниците му надделяха като гости на Експривия (Молфета) с 3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 25:18) в мач от 6-ия кръг, игран снощи пред около 2000 зрители.

Така Равена е на 8-о място във временното класиране със 7 точки след 2 победи и 4 загуби. В следващия междинен 7-и кръг на Суперлигата волейболистите на Равена са домакини на Диатек (Тренто). Срещата е във вторник (1 ноември) от 19,00 часа българско време.

Бранимир Грозданов влезе като резерва за Равена във втория гейм и започна като титуляр в третата част. Българският посрещач се отчете с 3 точки (50% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане) за успеха. Над всички за Равена бе пуерториканецът Морис Торес с 22 точки (2 блока, 3 аса и 49% ефективност в атака) за победата, който бе обявен и за най-полезен играч (MVP) на мача. За тима на Молфета Джулио Саби заби също 22 точки (1 блок и 47% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

ЕКСПРИВИЯ (МОЛФЕТА) - БУНДЖЕ (РАВЕНА) 1:3 (21:25, 20:25, 25:22, 18:25)
МОЛФЕТА: Тиаго Велозо 1, Джулио Саби 22, Жоао Рафаел Ферейра 9, Ернесто Хименес 12, Алберто Поло 3, Габриеле Ди Мартино 10 - Даниеле Де Пандис-либеро (Марко Вители 2, Пиер Паоло Партенио, Франческо Дел Векио)
Старши-треньор: Винченцо Ди Пинто
РАВЕНА: Лука Спирито 4, Морис Торес 22, Жулиен Линеел 13, Маартен Ван Гардерен 12, Елиа Боси 7, Фабио Ричи 5 - Рикардо Гой-либеро (Конрад Камински 3, Джакомо Рафаели, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 3, Стефано Маркини)
Старши-треньор: Фабио Соли.