Шумен започна с победа в женското първенство

Волейболистките на ЙЕБ 05 (Шумен) стартираха с победа в женското първенство на България. В последния мач от първия кръг на шампионата шуменки надиграха като гости Бургас 2007 с 3:0 (25:21, 25:23, 25:23) в зала "Младост". Така шуменки записаха първи три точки, а бургазлийки не успяха да се възползват от своето домакинство.

Гостенките от Шумен изненадаха домакините с мощен старт, като започнаха ударно с 8:3 и 11:6 в първия гейм. Едва тогава бургазлийки се разиграха и тръгнаха да стопяват пасива си. Набраната инерция на шуменки обаче бе голяма и те спечелиха първия гейм след 25:21. Следващите две части бяха изключително оспорвани, като се игра буквално точка за точка, а интригата бе до край. В решителните минути обаче волейболистките на Бургас 2007 не успяха да се противопоставят на съперничките си и да направят обрат.Те отстъпиха с минимална преднина, като Шумен спечели частите с две точки разлика - 25:23, а с това записаха и мача с 3:0.