Терек гледа към Европа, но съмненията остават (видео)

Терек постигна най-убедителната си победа от началото на сезона и подсказа, че ще бъде фактор в битката за разпределение на местата, даващи право на участие в евротурнирите. Тимът от Грозни се поздрави с успех с 4:1 при гостуването си на Урал, въпреки че до края на първото полувреме изоставаше в резултата. За домакините от Екатеринбург това бе трета поредна загуба в Премиер лигата и те остават малко над зоната на изпадащите.

Развоят на мача породи много съмнения, а лекотата, с която стражът на домакините Дмитрий Арапов допусна някои от головете във вратата, си накара дори министърът на спорта на Русия Виталий Мутко да разпореди разследване. Ставките на букмейкърите по време на самия двубой също подсказваха, че той ще завърши с победа на Терек.
Двубоят на "СКБ-Банк Арена" започна с по-добра игра на Урал и няколко пропуска пред вратата на Евгений Городов. В 11-ата минута домакините получиха дузпа и Гиорги Чантурия спокойно я реализира. Тимът на Вадим Скрипченко продължи да доминира, но в 45-ата минута допусна Беким Балай да изравни, след като Арапов изрита топката в краката му. Това сякаш деморализира футболистите на Урал, които след почивката не приличаха на себе си. Отново Балай изведе Терек напред в 56-ата минута, а в 59-ата Александар Динга си заби автогол. В добавеното време резервата Аблайе Мбенг направи победата на гостите още по-изразителна.

Терек събра 21 точки и се изравни с ЦСКА (Москва), като измести Амкар от 4-ото място. В следващия кръг съставът на Рашид Рахимов приема Зенит, а Урал гостува на Криля Советов.