Атлетик не се потруди достатъчно (видео)

В двубой от 10-ия кръг амбициозният тим на Атлетик Билбао записа изненадващо донякъде домакинско реми - 1:1, срещу предпоследния в класирането на Ла Лига Осасуна, с което пропусна възможността да попадне в Зона "Европа". Баските видимо подцениха съперника и дори имаха късмет, че през първото полувреме не получиха два-три гола.

Отборът от Памплона започна много силно и пропусна три чисти положения, преди в 23-ата минута Ориол Риера все пак се разпише с глава - 1:0 за гостите.

Отговорът на Билбао беше бърз и пет минути по-късно бившият футболист на Осасуна Раул Гарсия насочи кълбото в мрежата след отлично центриране на Сабин Мерино - 1:1.

Секунди по-късни Икер Мунаин излезе почти сам срещу Наусет Перес, но стреля над гредата. След това Мерино още веднъж внесе смут в отбраната на гостите, но защитник успя да избие точно пред Иняки Уилямс.

Атлетико атакуваше повече, като на терена дори се появи Ариц Адурис, но пък и футболистите на Осасуна бяха постоянна заплаха със скоростните си нахлувания зад гърба на отбраната в червено-бяло.

Последните 20 минути вече се играха само пред вратата на гостите, но топовен изстрел на Микел Рико в 81-ата минута мина на няколко сантиметра от целта.

Последната голяма възможност се откри пред Иняки Уилямс две минути преди края, когато тъмнокожият щурмовак не съумя да засече точно от 3-4 метра.