В Германия: съдия поряза жестоко тима на Дочев

Очевадна грешка. Павел Дочев обаче въобще не се хвана за нея, а потърси причините за загубата с 2:6 в Мюнхен другаде. Все пак в края на коментара си той каза няколко думи за съдийството, но не и за конкретния случай. Българският треньор просто обяви, че това не е първото грешно решение в ущърб на Ерцгебирге.

Това пише по повод страшния реферски удар по гостите от Ауе в мача от 11-ия кръг на Втора Бундеслига, спечелен с 6:2 от Мюнхен 1860. Домакините поведоха до 23-ата минута с 2:0. Паскал Кьопке върна едно попадение, а Ерцгебирге натисна сериозно противника си. В 42-ата минута главният арбитър Торбен Зивер се провали жестоко и това бе отбелязано в цяла Германия. Ветеранът Ивица Олич преодоля стража на Ерцгебирге Хаас и ритна топката към празната врата. Защитникът на гостите Себастиан Хертнер се хвърли с шпагат да я избие. Той обаче не прецени действията си и се наложи да спре пътя на топката с глава. За да не всява съмнение, той разпери широко ръцете си. Съдията Зивер обаче наду свирката, изгони Хертнер и даде дузпа за Мюнхен 1860. От нея резултатът стана 3:1. С човек по-малко Ерцгебирге загуби с толкова и втората част. Загубата е 7-а за Дочев и момчетата му, които се смъкнаха на 16-а позиция от 18 отбора.

В III лига на Германия воденият от Илия Груев Дуисбург дръпна с още една точка на върха след нулево равенство при гостуването на Зоненхоф (Гросаспах) в 13-ия кръг. Преследвачът на “зебрите” Оснабрюк падна с 0:1 в Хале от едноименния тим и вече изостава на 2 т. от тях. Дуисбург продължава да е отборът с най-добра защита в III лига.