Карнобат с минимална победа срещу Димитровград

Щатният голмайстор на Карнобат Петър Колев пак попадна в прегръдките на своите съотборници, този път след като донесе победата с минималното 1:0 срещу Димитровград. Срещата бе от 12-ия кръг на Трета лига и се проведе пред около 1000 зрители на Градския стадион в Карнобат.

В 36-ата минута Георги Бинев проби по десния фланг, нахлу в пеналта и подаде към Петър Колев, който с топовен удар опъна противниковата мрежа. Попадението зарадва изключително много умножаващите се от мач на мач фенове на Карнобат, които до края на мача пожелаха още голове, но топката така и не попадна в нужната цел. Да вкарат пропуснаха Йозгюр Садула, Ангел Лазаров, Димитър Петров, Георги Бинев. Повторно да се разпише изтърва и Петър Колев. Сериалът от пропуски преобладаваше периодично както през първата, така и през втората част. Топката летеше или в аут, или бе хващана от вратаря на гостите от Димитровград.

От своя страна гостите също имаха своите възможности, опитаха и по-масиран натиск в завършека на мача, но добрата защита и отличните намеси на вратаря Роман Васенев съхраниха крехкия аванс на Карнобат, който след 90 минути игра спечели 3 точки и победа с 1:0. Домакините бяха в тази среща без куп основни играчи. Срещу Димитровград не се изявиха наказаните Пламен Димитров и Диян Лефтеров, Живко Димов, който е с контузия, както и Яни Николов, който е на лагер с националния отбор за аматьори.