Трудна победа за Петев в Хърватия

Шампионът на Хърватия Динамо (Загреб) взе измъчена победа при гостуването си Интер (Запрешич). Отборът на Ивайло Петев се наложи с 1:0 и се доближи на 3 точки до водача в класирането Риека, който обаче има и мач по-малко.

Единствения гол в двубоя вкара Анте Чорич още в 9-ата минута. Домакините също имаха своите положения и в средата на първото полувреме Яков Пулич нацели гредата. В края на мача Динамо се дръпна в защита и успя да удържи преднината си.

"Модрите" събраха 32 точки, а в следващия кръг гостуват на предпоследния РНК Сплит.

ИНТЕР (ЗАПРЕШИЧ) - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 0:1
0:1 А. Чорич (9)