Спас Делев избухна с два гола в Полша

Българският нападател Спас Делев беше главното действащо лице в мача от 14-ия кръг на полската Екстракласа между Погон и Рух. Домакините от Шчечин се наложиха с 2:1, а и двата гола бяха дело на Делев. Включеният от Петър Хубчев в разширения състав на националния отбор бързак изравни в 20-ата минута, а в 61-ата се разписа отново, за да донесе трите точки на Погон.

Срещата започна зле за домакините, след като Ярослав Ниежгода изведе Рух напред в резултата в 18-ата минута, но много скоро Спас Делев възстанови равенството. През второто полувреме бившият нападател на Пирин, ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Берое продължи да е най-голямата заплаха за вратата на гостите и след час игра реализира втория си гол в мача. В 88-ата минута той беше заменен от Матеуш Левандовски под бурните овации на феновете.

Само допреди няколко седмици Погон беше на дъното в класирането, но оттогава тимът се намира в силна серия и с днешаната победа излезе на 5-о място в таблицата. Водач в Полша е Лечия (Гданск), където играят Милен Гамаков и Симеон Славчев.

ПОГОН - РУХ 2:1
0:1 Я. Ниежгода (18)
1:1 С. Делев (20)
2:1 С. Делев (61)