Тихо и мъчно 1:0 на "Камп Ноу" (видео+галерия)

Отборът на Барселона спечели минимално с 1:0 срещу последния в класирането Гранада в среща от десетия кръг на Ла Лига. Рафиня Алкантара спаси каталунците с попадение в 48-ата минута. "Лос кулес" играха много под нивото си и очакванията за лесна и убедителна победа се срутиха. Важните три точки изведоха Барса до второто място в класирането. Мислите на "Камп Ноу" сега са насочени към предстоящото гостуване на Манчестър Сити в Шампионската лига.

Съставът на Луис Енрике отново започна от Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Серхио Бускетс получи почивка, а като дефанзивен халф действаше Иван Ракитич, обграден от Денис Суарес и Рафиня Алкантара. Лукас Алкарас разчиташе на схема 5-4-1, връщайки Исаак Куенка като десен бек.

Барселона - Гранада Гостите от "Лос Карменес" стартираха смело и с остри набези по крилата, докато испанският шампион видимо стъпи на терена с леко пренебрежение към съперника. Още преди да е изтекла и минута Марк-Андре тер Стеген трябваше да се намесва. В петата минута Габриел Силва се измъкна и шутира силно - в ръцете на германския страж. Първата добра възможност за каталунците дойде в седмата минута: Неймар получи към аутлинията от тъча и подаде към пеналта, където ударът на Меси беше отклонен.

В 14-ата "лос кулес" най-сетне стигнаха до много добро центриране, след като Сержи Роберто фалцира добре топката. Исаак Куенка застана на точното място и изчисти пред погледа на Неймар. Акциите на "синьо-червените" изглеждаха лесно предвидими. Андалусците добре изтласкваха своя съперник извън наказателното поле.

Барселона - Гранада - 1:0 В 23-ата Иван Ракитич не намери добре топката с глава след пас на Меси. В 28-ата Самюел Юмтити стреля с глава след корнер - в ръцете на Гийермо Очоя. В рамките на същата минута Луис Суарес беше изведен сам срещу вратаря, но беше застигнат от бранители и блокиран. В 34-ата Рафиня Алкантара шутира много неточно от 23 метра. В 35-ата Суарес отправи опасен шут, но Очоя реагира адекватно и изби встрани. Като цяло първото полувреме беше доста скучно и не се запомни с нищо.

Домакините стигнаха до гол в началото на втората част. В 48-ата минута "лос блаугранас" намериха пролука в защитата на "червено-белите", Рафиня не успя да стреля, топката стигна до Неймар, който от три метра нацели близката греда. Отбитата топка попадна в Рафиня, който с атрактивна задна ножица завърши в мрежата - 1:0.

Барселона - Гранада - 1:0 Последва лек импулс в играта на Барса, който бързо отмина. В 63-ата Неймар получи пас от Сержи Роберто, овладя в наказателното поле и шутира ниско, но намери краката на Очоя. В 66-ата Мехди Карсела-Гонсалес атакува остро отляво, но не успя да стреля при една от редките акции на гостите. В 75-ата Луис Суарес финтира бранител в наказателното поле, центрира, но Сержи Роберто не овладя топката.

В 79-ата Неймар направи невероятен рейд отляво, тръгна напред към наказателното поле и беше повален непозволено пред дъгата. В 82-ата Луис Суарес имаше брилянтен шанс да сложи точка на спора. Уругваецът получи абсолютно сам и от седем метра стреля с глава, но намери ръцете на вратаря. В 89-ата Меси беше изведен сам срещу вратаря, но прати топката над гредата.

Барселона - Гранада - 1:0 След мача нямаше усмивки на лицата на футболистите на Барселона, но се забаляза облекчение от постигнатите точки.