Ливърпул поддържа темпото на Манчестър Сити и Арсенал след нов голов празник (видео)

Ливърпул победи с 4:2 Кристъл Палас на "Селхърст Парк" и отново се изравни с Манчестър Сити и Арсенал на върха във временното класиране на Премиър лийг. Любопитното е, че и трите водещи тима днес вкараха по четири гола на своите съперници. Емре Джан (16'), Деян Ловрен (21'), Жоел Матип (44') и Роберто Фирмино (71') направиха това за мърсисайдци, а Джеймс Макартър (18', 33') на два пъти изравняваше резултата за домакините след грешки в отбраната на Ливърпул. В крайна сметка силната атака на селекцията на Юрген Клоп отново компенсира пробойните в отбрана и мърсисайдци записаха пета победа в последните си шест мача в Премиър лийг.

Скот Дан се завърна за домакините след контузия. Андрос Таунзенд остана на скамейката за началото за сметка на Чун-Йон Лий. Кристиан Бентеке очаквано бе титуляр срещу бившия си отбор. Джеймс Милнър пропусна двубоя заради болест, като вместо него започна Алберто Морено.

Двата отбора изиграха зрелищно първо полувреме, в което паднаха пет гола. Ерме Джан завърши перфектна атака на гостите в 16-ата минута, с което даде аванс на Ливърпул. Коутиньо намери от дълбочина Морено, който от въздуха центрира директно към германеца. Джан веднага стреля, получи се рикошет в Дан, след което топката влезе във вратата - 0:1. Само две минути по-късно Деян Ловрен сгреши фатално пред своето наказателно поле, подарявайки топката на Джеймс Макартър, който с глава прехвърли Кариус - 1:1. Централният бранител на Ливърпул се реваншира почти мигновено. В 21-вата минута той засече с глава центриране от корнер на Коутиньо - 1:2. Тези три гола паднаха в рамките на 5 минути и 45 секунди.

В 30-ата минута удар на Коутиньо срещна гредата, а две минути след това отбраната на Ливърпул отново сгреши и Макартър изравни за втори път и пак с глава. Този път той засече центриране на Заха отдясно. Морено и Ловрен не действаха съсредоточено - 2:2.

В 38-ата минута гостите нацелиха гредата за втори път - след удар на Коутиньо и намеса на Манданда. Малко след това и Мане пропусна страхотна възможност, след като не успя да намери опразнения ъгъл на вратата след удар отблизо.

Минута преди края на първата част Жоел Матип даде нов аванс на Ливърпул, след като засече с глава центриране от корнер на Коутиньо.

В 53-ата минута Мане излезе на добра позиция, но Манданда спаси с крак. Бентеке пък пропусна добра възможност, а в 60-ата минута белгиецът претендираше за дузпа след единоборство с Матип. Сигнал не последва.

В 71-вата минута Хендерсън изведе по превъзходен начин Фирмино зад отбраната. Бразилецът копна елегантно топката и прехвърли Манданда, вкарвайки четвърти гол за гостите.

Ливърпул е на трето място с 23 точки - колкото имат Манчестър Сити и Арсенал. Кристъл Палас е 12-и.