Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лестър взе първата си точка като гост през този сезон на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Шампионът Лестър спечели първата си точка в Премиър лийг като гост през този сезон, след като записа равенство с Тотнъм - 1:1, на "Уайт Харт Лейн". Винсент Янсен извед домакините напред в 44-ата минута, когато реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение на Роберт Хут срещу него. Това бе първи гол на холандеца във Висшата лига. Ахмед Муса изравни три минути след подновяването на играта. Уаняма върна лошо с глава назад, подарявайки топката на Джейми Варди, който центрира по земя към далечната греда, където Муса изпревари Уокър и засече за 1:1.

"Шпорите" нямаха късмет в две ситуации, тъй като топката срещаше гредите след удари на Деле Али (през първата част) и Ян Вертонген (след почивката). Лестър обаче си заслужи точката със своето представяне през второто полувреме. В довеното време Уйоа дори можеше да донесе победата на "лисиците", но ударът му с глава мина на сантиметри встрани.

Това е трето поредно равенство за Тотнъм в Премиър лийг, но лондончани все още са единственият отбор без загуба в елита. Тотнъм заема четвърто място във временното класиране с актив от 20 точки. Лестър е 11-и с осем по-малко.