Автогол възнагради усилията на Уотфорд

Отборът на Уотфорд победи с 1:0 Хъл Сити в мач от десетия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение падна в самия край на двубоя и бе автогол на Майкъл Доусън. Като цяло домакините бяха доста по-активният тим през по-голямата част от срещата и в крайна сметка настойчивостта им се отплати.

След нулева първа част и няколко чисти положения пред вратата на “тигрите” след почивката, Уотфорд успя да стигне до победата в 83-ата. Тогава резервата Дарил Янмаат центрира към наказателното поле, където бранителят не прецени ситуацията и засече топката в собствената си врата.

С победата днес Уотфорд задмина не кой да е в класирането, а Манчестър Юнайтед. Двата тима са с по 15 точки, но по-добрата голова разлика праща тима от Хартфордшър на седма позиция, докато “червените дяволи” са осми. Хъл от своя страна е в зоната на изпадащите със седем.