Фрайбург взе точките в Бремен (видео)

Отборът на Фрайбург надви с 3:1 Вердер в мач от деветия кръг на Бундеслигата, игран в Бремен. Гостите спечелиха след попадения на Максимилиан Филип (28), Винченцо Грифо (39 - дузпа) и Амир Абраши (75). Гола за "зелените" вкара Сантиаго Гарсия (67). С успеха момчетата на Кристиан Щрайх се изкачиха до седмата позиция в класирането. Вердер остава на точка от баражното 16-о място.

С началото на двубоя домакините установиха леко предимство при владеенето на топката, но по-често губеха единоборствата. В 28-ата минута Максимилиам Филип направи изключителен индивидуален рейд през центъра, като защитниците на бременци стояха прекалено далеч от него и му позволиха да навлезе и да стреля от 18 метра. Вратарят също не беше концентриран и допусна топката да премине ниско от дясната му страна - 0:1. Десет минути по-късно Усман Мане фаулира Карим Гуеде и Винченцо Грифо отбеляза от дузпа, удвоявайки аванса на гостите.

След почивката по-активната игра на "зелените" донесе гол в средата на полувремето. В 67-ата минута Сантиаго Гарсия намали след подаване на Златко Юнузович. Бързо домакините бяха обезверени отново, след като Амир Абраши вкара трети гол за Фрайбург в 75-ата минута. Халфът беше забравен при корнер в наказателното поле и оформи крайния резултат.