Агуеро и Гюндоган сложиха край на най-лошата серия на Гуардиола и върнаха Сити на върха (видео)

Манчестър Сити победи с 4:0 Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс" и се върна на върха във временното класиране на Премиър лийг. Серхио Агуеро (19' и 28') и Илкай Гюндоган (79' и 90') вкараха по два гола и сложиха край на най-лошата серия в треньорската кариера на Джосеп Гуардиола. Преди този двубой "гражданите" нямаха победа в шест поредни срещи във всички турнири.

Джони Еванс и Крис Брънт започнаха за домакините. Гуардиола бе направил осем промени в сравнение с дербито с Юнайтед от турнира за купата на Лигата през седмицата. Серхио Агуеро, Рахим Стърлинг и Давид Силва се заврънаха, а Венсан Компани и Кевин де Бройне са на скамейката за началото.

Доминацията на "гражданите" през първата част не будеше никакво съмнение. Имаше един спорен момент в 16-ата минута, когато Нолито получи жълт картон след конфронтация с Доусън, при която испанецът понечи да удари с глава своя съперник. За действието си той спокойно можеше да бъде изгонен. Три минути след това Агуеро откри резултата. Гюндоган до изведе отдясно, аржентинецът премина покрай двама бранители и стреля в ъгъла, давайки заслужен аванс на гостите. В 28-ата минута Кун удвои след страхотен удар от около 30 метра.

11 минути преди края Агуеро отново показа класата си, като този път изведе с много хитро подаване Гюндоган. Получи се лек рикошет в Макоули, а германецът не сгреши, останал очи в очи с Фостър, и вкара втория си гол с екипа на Манчестър Сити.

В 85-ата минута "дроздовете" можеха да върнат един гол, но нямаха късмет, след като удар на Макоули срещна гредата. Това бе и най-добрият шанс за домакините в двубоя. В 90-ата минута Гюндоган оформи крайния резултат, след като получи от Де Бройне и вкара втория си гол за днес, стреляйки точно от десетина метра.

Манчестър Сити е на първо място с 23 точки, колкото има и Арсенал. По-късно тази вечер Ливърпул гостува на Кристъл Палас и може да се изравни на върха с лидерите. УБА заема 15-а позиция с актив от 10 точки.