Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Тотална доминация на Ман Юнайтед не доведе до гол, червени картони за Моуриньо и Ерера (видео)

Манчестър Юнайтед изигра много силен мач и създаде редица положения, но така и не стигна до гол в домакинството си срещу Бърнли и срещата завърши 0:0. "Червените дяволи" завършиха мача без мениджъра си Жозе Моуриньо, който бе пратен на трибуните на почивката, и с 10 човека, след като Андер Ерера получи втори жълт картон в 68-ата минута. Домакините отправиха 11 удара в рамките на вратата, общо 37 към вратата и удари две греди.

За Юнайтед това е поредна грешна стъпка в първенството и тимът вече изостава с осем точки от лидерите Манчестър Сити и Арсенал, като в момента заема осмо място с 15 точки.

Мата изведе Манчестър Юнайтед с капитанската лента в домакинството срещу Бърнли. Испанецът, който бе продаден от Жозе Моуриньо от Челси, сега трябва да бъде лидерът на новия му отбор. Маркъс Рашфорд е възстановен от леката травма, която получи през седмицата, и е в стартовия състав. Уейн Рууни също се завръща в състава след контузия, но отново е на резервната скамейка. Матео Дармиан пък играе първия си мач във Висшата лига този сезон. Той заменя контузения Антонио Валенсия като десен краен защитник.

Домакините започнаха агресивно от първата минута и имаха тотално предимство. Отборът на Моуриньо започна да създава положение след положение. На няколко пъти Мата и Ибрахимович комбинираха великолепно, но удари и на двамата не стигнаха до мрежата. Особено разочароващ пред гола бе Златан, който пропусна серия от добри възможности. В 17-ата минута Мата изведе Ибрахимович сам срещу Хийтън, но вратарят успя да отклони топката. Малко по-късно комбинацията бе обратна и испанецът стреля, но отново стражът на Бърнли бе на ниво. С оглед на преимуществото на Юнайтед мачът можеше да добие странен развой в 35-ата минута, когато при първия удар на гостите към вратата топката можеше да се озове в мрежата, но изстрелът на Гудмундсон отиде право в ръцете на Де Хеа.

След нов пропуск на Златан в самия край на полувреме Хийтън бе блестящ начин изби удар с глава на Лингард, а секунди по-късно се справи великолепно и с далечен изстрел на Погба. На почивката съдиите прецениха, че трябва да изгонят Жозе Моуриньо от резервата скамейка. Причината бе бурната реакция на португалеца в края на първото полувреме, когато Дармиан падна в наказателното поле. Италианският бранител проби отдясно и след опит да преодолее бившия защитник на Ливърпул Джон Фланагън се строполи в наказателното поле. Дори и да имаше съприкосновение между двамата играчи, начинът, по който Дармиан падна, не остави съмнения за съдията, тъй като защитникът напълно умишелно се свлече.

От щаба на Юнайтед обаче очевидно не бяха подготвили аудио комуникация между Моуриньо и щаба му и през няколко минути човек от клуба трябва да тима между наставника и пейката, за да предава инструкции. Португалецът първо седна на първия ред сред феновете, но те започнаха да му искат автографи и снимки и той се премести в зона, определена за играчи и служители на клуба.

След почивката ситуацията не се промени, "червените дяволи" продължиха да доминират и да пропускат. Изнесени по-напред обаче те оставяха малко повече пространства за контраатаки на съперника. При една от тях Андре Грей можеше да се откъсне сам срещу Де Хеа, но бе настигнат от Шоу и блокиран. Последва поредната блестяща изява на Хийтън след удар отблизо на Мата. На няколко пъти футболистите на Юнайтед имаха претенции за дузпи за игра с ръка и единоборства, но съдията правилно прецени да не посочва бялата точка.

Вратарят на Бърнли изигра изключителен мач, а следващата му изява бе спасяване след удар от воле на Ибрахимович. Стражът все пак бе преодолян в една ситуация, но топката пак не се озова в мрежата. Удар на Мата се отби от гредата, а след последвалото центриране удар с глава на Златан се удари в горната греда.

В 68-ата минута ситуацията на Ман Юнайтед се усложни още повече, тъй като Ерера получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. Испанецът се подхлъзна, но закачи Марни. Останали с човек по-малко, домакините за кратко намалиха натиска. Той обаче се върна с пълна сила в заключителните минути. На терена се появи и Уейн Рууни, който в 93-ата минута пропусна от великолепна позиция. Най-големият пропуск обаче бе на Ибрахимович, който малко преди това получи фантастично подаване от Погба и на метър от вратата не успя да уцели топката и да я прати в мрежата.