Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

На РБ (Лайпциг) и резервите имат крила (видео)

Зложелателите на РБ (Лайпциг) останаха разочаровани и днес, след като сензацията в Първа Бундеслига надви поредния си съперник и продължава да следва Байерн (Мюнхен) по петите. Този път "Червените бикове" се наложиха с 2:0 при визитата си на Дармщат 98.

И двата гола бяха реализирани от появилия се като смяна Марсел Забитцер. Австрийският национал влезе в игра в 51-ата минута и само шест минути по-късно беше точен след перфектна асистенция на Тимо Вернер. В 82-ата минута той удвои от подобна ситуация, като този път ключово беше подаването на друга от резервите - Оливър Бърк.

РБ (Лайпциг) вече има 21 точки от девет мача, като е вкарал 17 гола и е допуснал само 6, като единствен Байерн е с по-малко инкасирани попадения на този етап.

Дармщат 98 отстъпи и заради натрупаната умора сред играчите, които в сряда имаха тежък двубой за Купата на Германия, където бяха елиминирани от аматьорския Аустрия (Валдорф).