Байер обърна Волфсбург и прекъсна шестгодишна суша (видео)

Футболистите на Байер (Леверкузен) сложиха край на серията си от два мача без победа в Бундеслигата и същевременно продължиха кризата в редиците на Волфсбург, побеждавайки  с 2:1 при гостуването си на “Фолксваген Арена”. С тези три точки воденият от Роджер Шмит тим спечели на този стадион за първи път от шест години насам.

Така “аспирините” надигнаха глава след издънката в турнира за Купата на Германия, където бяха елиминирани от третодивизионния Шпортфройнде Лоте, а преди това навъртяха две поредни поражения в елита - от Хофенхайм и Вердер (Бремен). “Вълците” пък запазиха мястото си в зоната на изпадащите и не познават вкуса на успеха във вече осем последователни мача, а единствената им победа за сезона датира от 27 август.

Началото не бе обнадеждаващо за домакините, след като още в седмата минута те дадоха жертва и Хендрик Хансен смени контузения Робин Кнохе в сърцето на защитата. Последва подем и “зелените” създадоха няколко добри положения, най-доброто от които бе пропуснато от Марио Гомес в 28-ата минута. Само девет по-късно Максимилиан Арнолд вдигна на крака трибуните и откри резултата, след като прати в мрежата центриране на Даниел Калиджури.

Играчите на Байер започнаха да атакуват по-настоятелно през второто полувреме, но така и не успяваха да намерят пътя към вратата на Диего Беналио. За капак на всичко 13 минути преди последния съдийски сигнал Ларс Бендер напусна с контузия, а това сякаш мотивира останалите играчи на отбора и само 120 секунди по-късно равенството бе факт - Адмир Мехмеди завърши прекрасна комбинация между Кевин Кампл и Бенямин Хенрихс за 1:1.

Подемът продължи и седем минути преди изтичането на редовното време се стигна и до пълен обрат. Тин Йедвай се разписа за първи път през сезона с неособено красив, но изключително ценен гол за 2:1, колкото бе и финалният резултат.

Така след девет мача Леверкузен е на десета позиция с 13 точки, докато Волфсбург има едва шест и се намира точно под чертата на шестнадесето място.