От много битка в Дортмунд не остана време за голове (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) и Шалке 04 оправдаха очакванията за напечено дерби на Рур и зарадваха феновете с атрактивен футбол, в който обаче положенията бяха малко и логично се стигна до крайното 0:0. "Кралскосините" бяха по-добрият тим преди почивката, но след това домакините изравниха играта и от 65-ата минута до края бяха господарите на терена. Тяхна беше и най-чистата възможност за гол, когато в 53-ата минута Усман Дембеле уцели страничната греда.

Точно 80 179 запалянковци изпълниха "Сигнал Идуна Парк" за поредното издание на големия спор между местните врагове. Едва ли обаче и двамата треньори ще са доволни на равенството, защото Дортмунд няма успех вече в четири поредни кръга в Бундеслигата и изостава на 8 точки от лидера Байерн (Мюнхен), докато Шалке 04 е чак 12-и със скромните 8 пункта на своята сметка.

Борусия (Дортмунд) - Шалке 04 0:0

Изненадващо Пиер-Емерик Обамеянг попадна в стартовия състав на домакините, след като до последно се очакваше той дори да не е в групата заради травма. Проблемите му обаче си казаха думата и той беше неузнаваем. Гостите от Гелзенкирхен отново заложиха на схема с трима централни защитници, с която преди седмица сразиха Майнц 05.

"Миньорите" бяха на крачка от ранен гол още в 3-ата минута, когато Макс Майер шутира, но ударът му беше избит.

Напрежението сред феновете по трибуните се предаде и на футболистите на терена, които се "захапаха" още от първия съдийски сигнал и до 41-ата минута реферът Феликс Брих вече беше показал пет жълти картона. След този пропуск на Майер в началото обаче положенията изчезнаха за сметка на здрави влизания. Гостите се бяха затворили много добре и може би изненадващо стояха по-добре през първите 45 минути, като дори не позволиха на иначе резултатните домакини да отправят дори един удар към Ралф Феерман. Показателно за липсата на възможности беше и това, че почивката дойде без нито един изпълнен корнер.

Втората част започна по-обещаващо откъм вероятност за гол, след като още в 49-ата минута Сеад Коласинац се озова на добра позиция и шутира със силния си ляв крак, но Роман Бюрки демонстрира добър рефлекс.

Първият голям шанс за Дортмунд дойде в 53-ата минута, когато Усман Дембеле уцели греда след включване в предни позиции.

След тези положения обаче не последваха нови за поне четвърт час, а след това дойдоха силните минути на Борусия. В 73-ата минута Гьотце излезе сам срещу Феерман, но вратарят спаси с гърди, а секунди по-късно, когато стражът вече беше преодолян и топката се търкаляше пред голлинията в очакване на Кристиан Пулишич да я насочи в мрежата, с решителна намеса блесна Коласинац, който успя да избие в корнер.

Видимо непълноценният Обамеянг напомни за себе си чак в 81-ата минута, когато получи добър пас, но шутира в аут.

Това се оказа и последният шанс за промяна на двете нули.