Фенербахче спечели битката за Истанбул (видео)

Отборът на Фенербахче записа четвърта поредна победа от началото на сезон 2016/17 в Евролигата и все още не познава вкуса на поражението, след като късно снощи „фенерите“ се наложиха при визитата си на друг турски представител в надпреварата - Галатасарай със 103:87 (22:19; 22:26; 23:22; 23:33).

Костас Слукас беше най-резултатен за победителите – 24 точки, Боби Диксън добави 22 точки, а Екпе Юдо е отличи с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 13 борби.

Остин Дайе вкара 16 точки за Галатасарай, а Ръс Смит и Джъстин Дентмън приключиха съответно с по 15 и 14 точки.

Домакините от Галатасарай започнаха силно двубоя, а Мицов и Гюлер дадоха аванс на тима си от осем точки в средата на първата четвърт – 15:7. В следващите минути двата отбора си размениха ролите, като инициативата премина в ръцете на „фенерите“ и разликата бързо бе заличена. В края на първия период Фенербахче вече бе в ролята на лидер – 22:19, а в първите минути на втората четвърт гостите продължиха да доминират и преднината им достигна до 16 точки – 42:26.

Все пак, в послените пет минути на първото полувреме баскетболистите на Галатасарай успяха да се съвземат от шока, а Плайс и Дайе се развихриха и върнаха тима си само на седем точки зад съперника – 41:48.

Третата четвърт премина при постоянна размяна на надмощие, след като в първите минути на второто полувреме „фенерите“ отново дръпнаха с двуцифрен аванс, но след това изпуснаха инициативата и разликата в резултата бе стопена отново до шест точки – 64:70.

Всичко в този двубой приключи в началото на заключителните десет минути, когато Фенербахче отново възстанови преднината си от десет точки, като този път възпитаниците на Желко Обрадович демонстрираха стабилна игра до самия край и заслужено е поздрави с крайния успех – 103:87.