Кавани нагласи мерника и донесе победата на ПСЖ над Лил (видео)

Пари Сен Жермен надигра трудно Лил с минималното 1:0 в гостуването си от 11-ия кръг на Лига 1. Шампионите доминираха в по-голяма част от мача, но отново имаха проблеми при завършването на атаките си. Единсон Кавани бе на път да се превърне в грешника на своя тим, след като направи няколко пропуска в мача, но именно той се оказа герой за гостите, като най-накрая нагласи мерника и отбеляза победния гол в 65-ата минута.

ПСЖ зареди атака след атака още от началните минути, като на два пъти Анхел ди Мария изскачаше на добри позиции, но и двата пъти не успяваше да преодолее вратаря. В 23-ата минута аржентинецът дори отбеляза гол, който обаче не бе признат заради игра с ръка. В 42-ата минута пък Кавани пропусна чудесна възможност, като бе изведен в наказателното поле, но ударът му не бе никак добър и мина над вратата.

В същото време Лил предимно се бранеше, като създаде само една голова опасност пред Алфонс Ареола в 19-ата минута, когато Себастиан Коршия стреля от дистанция, но в ръцете на вратаря.

И през второто полувреме парижани продължиха да атакуват и в 58-ата минута Кавани за втори път не успя да отбележи от прекрасна позиция, като прати топката над вратата. В 65-ата минута обаче уругваецът се реваншира и след като бе изведен в наказателното поле, овладя на гърди и от воле заби кълбото в мрежата за 0:1.

Домакините обаче можеха да измъкнат точката с една от малкото си добри атаки в 81-ата минута, когато топката бе центрирана успоредно на голлинията и на задната греда Юнус Санхаре отблизо не успя да я насочи във вратата.

Така ПСЖ взе важни три точки борбата за титлата и вече има актив от 23 и излезе на 2-ото място в класирането. Лил пък остава с 10 точки до момента на 16-ата позиция в таблицата.