Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Марек с първа победа в Суперлигата

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа първа победа през новия сезон в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Найден Найденов надделяха трудно у дома над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:23, 21:25, 25:14, 25:23) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в спортната зала в Дупница.

По този начин двата тима делят 8/9-о място във временното класиране с по 3 точки след 1 победа и 2 загуби. В следващия 4-и кръг Марек гостува на Славия, а бургазлии са домакини на лидера Пирин (Разлог). Срещите са в петък (4 ноември) от 18,00 часа.

В първите два гейма имаше оспорвана борба, като двата отбора си размениха ролите. В първата част домакините се наложиха с 25:23, но Нефтохимик изравниха геймовете на 1:1 след 25:21. Марек контролираше напълно играта третия гейм и го затвори убедително с 25:14. Четвъртата част също бе много равностойна, но все пак Марек я спечели с 25:23, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за Марек стана Станислав Величков с 19 точки (3 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 10% перфектно посрещане), а Ангел Велков добави още 17 точки (3 блока, 38% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане) за победата. За тима на Нефтохимик Петър Христов завърши с 14 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:23, 21:25, 25:14, 25:23)
МАРЕК: Константин Нечев 4, Димитър Дулчев 2, Станислав Величков 19, Ангел Велков 17, Борислав Апостолов 8, Венцислав Трифонов 9 - Христо Колев-либеро (Цветанов 8, Цветанов 1)
Старши-треньор: Найден Найденов
НЕФТОХИМИК 2010: Лукаш Силва, Петър Христов 14, Мартин Пенев 12, Явор Генов 8, Красимир Гайдарски 8, Георги Чалъков 6 - Мартин Иванов-либеро (Георги Петров 2, Теди Дремсизов 2, Марио Жуниор 4)
Старши-треньор: Петър Дочев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)