Бъки срази Етър в хандбалното дерби

Шампионът Етър (Велико Търново) загуби с 30:31 (14:17) срещу носителя на купата на страната Бъки (Габрово) в дербито от женското първенство на България по хандбал. Домакините не можеха да разчитат на три основни състезателки, които пропуснаха мача заради контузии.

Великотърновки имаха известно превъзходство в първите 20 минути, но със силната си игра гостенките се оттеглиха на почивка с преднина от 17:14 след серия от 4:1.

През втората част габровки поддържаха преднина от 1-2 гола, но Етър стигна до 27:27 точно седем минути преди края, като дори успя да поведе на два пъти, но в последните минути допусна решителен обрат.

За победителките най-резултатна беше Лидия Ковачева с 12 гола, Силвана Савич и Десислава Кръстева реализираха по 9 попадения за отбора от Велико Търново.