Черно море с втора домакинска победа

Волейболистите на Черно море (Варна) постигнаха втора домакинска победа в Суперлигата на България. Варненци биха без особени проблеми у дома Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:23) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер пред малко над стотина зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

По този начин момчетата на треньора Юлиан Тупанков са 4-и във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, но преди останалите мачове от кръга. Перничани са на 9-о място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. В 4-ия кръг Черно море отново е домакин, но този път на ЦСКА, докато Миньор приема шампиона Добруджа 07 (Добрич). Срещите са в петък (4 ноември) от 18,00 часа.

Двата тима излязоха нахъсани да се докажат, като това доведе до много оспорвана игра. Все пак, домакините от Черно море успяха да вземат минимална преднина от две точки в първите две части, след което се наложиха съответно с 25:19 и 25:22. В третия гейм гостите от Миньор се опитаха да променят ситуацията, като на свой ред взеха инициативата, но това продължи до втората техническа пауза. След това варненци отново стопираха подема на перничани, справиха се с тях и взеха и третия гейм с 25:23, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Черно море стана Норман Недков с 16 точки (1 блок и 43% ефективност в атака), а Петър Милушев добави още 12 точки (2 блока, 1 ас, 64% ефективност в атака и 79% пперфектно посрещане) за победата. За тима на Миньор опитният Костадин Стойков (41% ефективност в атака) и Галин Николов (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака и 48% перфектно посрещане) завършиха с 14 и 13 точки.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
ЧЕРНО МОРЕ: Стефан Георгиев 2, Норман Недков 16, Петър Милушев 12, Вангел Велинов 7, Йордан Атанасов 6, Николай Колев 10 - Калоян Кънев-либеро (Калоян Балабанов 3, Милен Петков)
Старши-треньор: Юлиан Тупанков
МИНЬОР: Стилян Асенов, Костадин Стойков 14, Галин Николов 13, Мартин Симеонов 5, Адриан Аначков 4, Захари Николаев 9 - Методи Методиев-либеро (Павел Иванов, Данаил Бучков, Виктор Костадинов)
Старши-треньор: Стоян Гунчев.

Статистика: Дияна Дянова (скаутмен на Черно море)

Снимка: narodensport.eu