Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Истинско зрелище с осем гола! Кeшеру спаси българския шампион с хеттрик (видео)

Отборите на Дунав (Русе) и Лудогорец изиграха спиращ дъха мач от 12-ия кръг от Първа лига. Българският шампион се наложи над символичния домакин с 5:3, като в герой за "орлите" се превърна  Клаудио Кешеру, който отбеляза три попадения (15, 30, 75), и по едно добавиха Вандерсон (45) и Джонатан Кафу (90).

Точни за тима от Русе бяха Будинов (14), Шопов (33) и Патев (66). Мачът бе доста атрактивен, но повечето от попаденията паднаха след груби грешки в защита. Именно поради тази причина двамата треньори би трябвало да имат доста поводи за размисъл. Особено Дерменджиев, тъй като защитата очевидно се оказва ахилесовата пета на българския шампион.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев и Веселин Великов не загубиха никакво време за разузнаване и се хвърлиха в атака още от първата минута.

Мирослав Будинов откри с глава в 14-ата минута, след грешка на Милан Борян. В 15-ата минута Клаудио Кешеру изравни. Марем сгреши елементарно и Дяков се възползва като подаде към румънеца, който отблизо не остави шанс на Мартин Луков.

В 28-ата минута Джонатан Кафу пропусна от добра позиция. Йордан Минев предприе пореден пробив до дясното крило и центрира, като топката попадна в нападателя на "орлите", който не уцели очертанията на вратата.

В 30-ата минута българският шампион поведе. Марселиньо центрира от корнер и Кешеру забоде кълбото с глава за 2:1, като при тази ситуация младият вратар на Дунав - Луков не се намаси по най-добрия начин.

Три минути по-късно нова груба грешка беляза двубоя. Йордан Минев тръгна да връща към Борян, но опитът му се оказа неуспешен и Васил Шопов изравни - 2:2.

В 43-ата минута удар на Кешеру премина на сантиметри от страничния стълб.

В самия край на първата част Вандерсон вкара трети гол за "зелените". Бразилецът се разписа отблизо след разбъркване в наказателното поле.

Втората част стартира с инфарктна ситуация пред вратата на Дунав. 47-ата минута Луков направи опит да поведе върната към него топка, но си поведе дълго и тя попадна в Кешеру. За късмет на младия страж, голмайсторът на "орлите" не успя да го прехвърли.

Дунав отговори с контраатака няколко минути по-късно, при която Будинов бе изведен на добра позиция, но не успя да изиграе правилно ситуацията.

В 52-ата минута Кешеру подаде към Абел Анисе, който от няколко метра направи непростим пропуск.

В следващите минути символичните домакини имаха възможност да изравнят, но не успяха да се възползват.

В 66-ата минута логичното се случи. Дунав изравни чрез Патев, който се възползва от поредно неразбирателство в защитата на Лудогорец и с плътен изстрел, не остави шанс на Борян.

Попарени от гола състезателите на Лудогорец се хвърлиха в атака и взеха инициативата.

В 75-ата минута Кешеру записа хеттрик и Лудогорец отново излезе напред. Таранът се пребори в наказателното поле и отблизо направи резултата 4:3 в полза на "орлите".

В 86-ата минута Дунав остана с човек по-малко, тъй като Давронов бе изгонен за два жълти картона. Люпопитното в случая е, че футболистът влезе в игра през втората част.

В даденото от съдията продължение Джонатан Кафу се разписа за крайното - 5:3, след асистенция на Марселиньо.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 3:5

1:0 Будинов 14