Марица тръгна с бързо 3:0 над Левски (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) започна защитата на шампионската си титла от женската НВЛ по възможно най-добрия начин. В първата си среща от новия сезон "жълто-сините" разгромиха с 3:0 (25:13, 25:15, 25:17)* като гости големия си съперник от последните сезони Левски, настоящ носител на Купата на България, и могат спокойно да се чувстват като морални лауреатки на Суперкупата в случай, че мач за престижния трофей все пак не се проведе до края на календарната година.
Левски - Марица
Без каквото и да е подценяване на съперника, страши-треньорът на пловдивчанки Иван Петков започна мача с обичайната си титулярна шестица. В първия гейм така и не се стигна до интрига. Пловдичанки бързо дръпнаха далеч напред в резултата, а накрая разпределителката Кристина Чешляр с безупречна блокада затвори частта при 25:13. Кратък отпор от страна на Левски след първото техническо прекъсване на втория гейм бе неутрализиран с дълга серия от точки за Марица при сервиси на Мария Данчева. Петков даде възможност на втората разпределителка Йоанна Атанасова да поиграе. Това не промени статуквото на терена и маричанки приключиха частта при 25:15 след успешна атака на Радосвета Тенева. Надмощието на Марица продължи и в третия гейм, а шанс да поиграе получи и диагоналът Марина Ковачева. Малко преди края момичетата на Левски опитаха отчаян щурм, но той бе само частично успешен, довеждайки до по-почетен резултат за домакините. Отново капитанката на Марица Ради Тенева бе тази, която затвори гейма с шестата си точка за 25:17.
Ради Тенеа стана и най-полезна за Марица с 15 точки за победата. Габриела Цветанова добави 9 точки, а Виктория Григорова завърши с 8 точки. Най-резултатни за Левски бяха капитанката Кристиана Петрова и Катрин Димитрова с по 6 точки.
В следващата си среща от НВЛ, която ще се проведе между двата мача на маричанки от Шампионската лига с Екзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), момичетата на Иван Петков посрещат Славия на 3 ноември (четвъртък) от 18,30 часа в залата на Пловдивския университет.

*Статистика: Благовест Тодоров