Възходът на Локо (Горна Оряховица) продължава (видео)

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) победи с 1:0 Славия в първия мач от 12-ия кръг на Първа лига. “Железничарите” стигнаха до успеха благодарение на попадение на Йордан Апостолов в 58-ата минута. Домакините обаче трябва да благодарят за трите точки и на вратаря си Николай Банков, който направи няколко много важни спасявания, с които запази мрежата си суха. “Белите” пък могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от стадиона в Пловдив, където се игра срещата, тъй като повечето чисти положения бяха в тяхна полза. Така възходът на Локомотив под ръководството на Иван Колев продължава. Откакто специалистът пое тима, играчите записаха три победи и една загуба - от шампиона Лудогорец.

Срещата започна равностойно с борба в средата на терена. Все пак в 19-ата минута гостите можеха да открият резултата, но далечният удар на Николай Димитров срещна напречната греда на Банков. До края на полувремето Славия продължи да е по-активният тим, но не успя да създаде нищо опасно пред вратата на съперника.

Резултатът бе откирит от домакините в средата на втората част. Тогава Игор Джоман получи топката по лявото крило с гръб към вратата, но успя да се обърне и да центрира към Йордан Апосотолов, който от воле прониза Марио Кирев. Вратарят можеше да се намеси и по-добре, тъй като топката мина под плонжа му. Последваха опасни атаки на Славия, като шутове на Димитров и Божидар Васев бяха спасени от Банков. Георги Йомов и Янис Карабельов също се опитаха да донесат точката, но ударите им не бяха точни. В края на мача домакините можеха да стигнат и до втори гол, след като Кирев излезе неразчетено и остави вратата си празна, но далечният удар на Тихомир Кънев не намери целта.

Така Локо се поздрави с успех и продължава да се изкачва нагоре в класирането. Играчите на Иван Колев вече имат 11 точки и заемат 12-о място. Славия от своя страна е с две повече на десето място.

ЛОКО (ГО) - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Апостолов (58)

ЛОКО (ГО): Банков, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Джоман, Ндонг, Апостолов, Кифуети, Генков, Курьор.

СЛАВИЯ: Кирев, Абуд, П. Христов, А. Христов, Пашов, Семерджиев, Мартинов, Димитров, Минчев, Сердеров, Домовчийски.