Каратанчева е сред най-добрите осем в Мейкън

Българката Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Мейкън (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара. Каратанчева се наложи с 6:2, 7:5 над представителката на домакините Ронит Юровски, "щастливата губеща" от квалификациите.

27-годишната софиянка спечели първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част постигна обрат от 1:4, за да стигне до успеха след 85 минути игра. С победата Каратанчева заработи 1267 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 233-ото място. Следващата съперничка на българката ще бъде 17-годишната левичарка Кейла Дей от САЩ.

Дей, 268-а в класацията на WТА, се наложи категорично във втория кръг над водачката в схемата и 104-а в света Саманта Крофърд също от САЩ с 6:3, 6:2.