Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Дел Потро продължава серията в Базел

Двукратният шампион Хуан Мартин дел Потро се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в зала в швейцарския град Базел. Дел Потро, който се стреми към трети трофей от надпреварата след 2012 и 2013 година, елиминира във втория кръг поставения под номер 5 Давид Гофен (Белгия) със 7:5, 6:3. Аржентинецът не допусна пробив в мача и записа 18-а победа от 21 срещи в Базел.

Хърватинът Марин Чилич също продължава напред след успех над испанеца Пабло Кареньо Буста с 6:0, 7:6(4). Чилич доминираше изцяло в първия сет, в който загуби само една точка при собствен сервис и не даде дори гейм на съперника си. Втората част беше по-равностойна, макар че при 4:5 Кареньо Буста спаси мачбол при собствен сервис. В последвалия тайбрек Чилич навакса ранно изоставане от 0:4 точки и стигна до успеха.

Поставеният под номер 4 хърватин ще играе Марсел Гранойерс (Испания), който се справи с Джак Сок (САЩ) с 6:3, 6:1. 33-годишният левичар Жил Мюлер от Люксембург също е четвъртфиналист. Мюлер, който на старта елиминира Григор Димитров в три сета, пласира 15 аса и победи германеца Флориан Майер с 6:3, 6:2.